Контакти

м. Чернівці, вул. Гонти, 20, тел./факс (0372)54-26-10
Кольпінг

Молодь

  Головна
  Новини
  Справа Кольпінга
  Про нас
  Молодь Кольпінга
  Установчі документи
  Символіка
  Інформаційна література
  Проекти
  Родини Кольпінга
  Освітні заходи
  Вісник Кольпінга
  Контакти

Тренінг «Запобігання нелегальній трудовій міграції»

19 квітня 2013 р., в м. Шаргород в приміщенні Освітнього Кольпінг-Центру відбувся тренінг на тему: «Запобігання нелегальній трудовій міграції: психологічний та юридичний аспекти». 

Мета тренінгу: підвищити рівень знань з питань «трудової міграції» та попередження ризиків, що пов’язані з нелегальною трудовою міграцією; відпрацювати навички роботи з людьми, що стали жертвами нелегальної трудової міграції та їх сім’ям, ознайомитися з напрямками соціальної допомоги трудовим мігрантам, що повернулися на батьківщину.
Тренерами даного заходу були Артем’єва Надія Олександрівна – представник БФ «Солідарність», національний тренер Програми рівних можливостей та прав жінок в Україні ПРООН та ЄС та Каратов Віктор Анатолійович – міжнародний експер з питань впровадження профілактичних та адвокаційних програм, національний тренер Корпусу Миру США в Україні.
В тренінгу взяли участь 20 осіб - соціальні працівники Шаргородського району, активісти місцевої громади.
В ході тренінгу учасники отримали змогу поділитися власним досвідом та обізнаністю щодо теми тренінгу, адже тема трудової міграції стає все більш актуальною на території Україні, хоча Вінницька область не є лідируючою по кількості закордонних трудових мігрантів, проте велика кількість населення мігрує на роботу в Київ та на південь країни. Переважна більшість учасників зазначали, що серед їх рідних чи близьких людей є трудові мігранти.
Також учасники ознайомилися з українським та міжнародним законодавством щодо міграції, а також мали змогу скласти свій порадник – комплекс обов’язкових правил поведінки для людей, що прагнуть виїхати працювати поза межі своєї країни.
В ході практичних вправ учасники отримали досвід спілкування та консультування людей, що стали жертвами торгівлі людьми, та дітей та сімей трудових мігрантів.
Під час підведення підсумків тренінгу, учасниками було зазначено наступне:
- розглядаючи дану тему учасники зіткнулись з глобальною проблемою, як міграція робочої сили, передусім слід зазначити, що міграційні рухи є так званим «індикатором» реакції населення на зміни в економічному, політичному, соціальному митті будь-якого суспільства.
- оскільки просто зупинити трудову міграцію неможливо, то варто використовувати її позитивні наслідки та намагатися зменшити негативні.
Наостанок, під час усного опитування про загальні враження від тренінгу учасниками зазначалася потреба у більш детальному розкритті питань роботи з соціально занедбаними дітьми трудових мігрантів, так званими «соціальними сиротами».ГОЛОВНА  |  НОВИНИ  |  ПРО НАС  |  КОНТАКТИ

ГО "Справа Кольпінга в Україні" © 2016